AR Carton Kraków Sp. z o.o. jest drukarnią specjalizującą się w produkcji opakowań dla branży tytoniowej. Naszymi klientami są: British American Tobacco, Imperial Tobacco oraz Philip Morris International. Zakład wykorzystuje rzadką technikę druku, jaką jest rotograwiura (ang. rotogravure). Umożliwia ona uzyskanie dużej wydajności maszyn przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości wytwarzanych produktów. W związku z dynamicznym rozwojem zapoczątkowanym w 2016 r. i związaną z nim rozbudową obszarów produkcyjno-magazynowych, firma podwoiła swoje moce produkcyjne. W parku maszynowym znajdują się obecnie cztery linie technologiczne Bobst Lemanic 820, które pracują 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Pod koniec 2017 r. całkowity poziom zatrudnienia w zakładzie pierwszy raz w historii przekroczył 200 osób.

W trosce o zapewnienie klientom produktów najwyższej jakości, pracownikom bezpiecznych warunków pracy, a lokalnej społeczności braku niekorzystnego wpływu ze strony zakładu, AR Carton Kraków wdrożyło i utrzymuje wymagania norm polskich i międzynarodowych, których przestrzeganie jest potwierdzane w trakcie regularnych audytów prowadzonych przez jednostki zewnętrzne. Należą do nich: ISO 9001 (zapewnienie jakości), ISO 14001 (ochrona środowiska naturalnego), OHSAS 18001 (zapewnienie bezpiecznych warunków pracy), ISO 22001 (zarządzanie bezpieczeństwem higienicznym produktu), PEFC / FSC (kontrola łańcucha dostaw produktów leśnych).

ROZPOCZĘCIE PRODUKCJI

1998 r.

POWIERZCHNIA HAL PRODUKCYJNYCH

3’000 m2

Park maszynowy

4 maszyny Bobst Lemanic 820

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA BUDYNKÓW

9’920 m2

ZATRUDNIENIE

Powyżej 220 osób

POWIERZCHNIA GRUNTÓW

11,3 ha

logo-ar-packing

Nasz zakład jest częścią większej całości – koncernu AR Packaging z siedzibą w Lund (Szwecja), który skupia 23 zakłady dostarczające rozmaite rozwiązania z branży opakowań zarówno w Europie, jak i poza jej granicami. We wszystkich fabrykach pracuje obecnie ponad 3200 osób.

Zapraszamy do odwiedzenia strony macierzystej naszego koncernu AR Packaging